اهم اخبار

قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ بسته بندی ۱۹۰۰ تومان

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ فله را یک هزار و ۵۰۰ تومان و بسته بندی را یک هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کننده اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید رضا کاشانی گفت: علی رغم مازاد ۵ تا ۱۰ درصدی تولید و پیش بینی افزایش این میزان ناشی از رسیدن گله های جوان به تولید، واردات تخم مرغ در حال انجام است.

کاشانی می گوید: اتحادیه در شهریور برای تنظیم بازار خود پیشنهاد واردات تخم مرغ به مدت یک ماه را داد که متاسفانه به رغم معدوم سازی و فاسد شدن بخشی از تخم مرغ های وارداتی ناشی از کیفیت پایین این امر همچنان در حال انجام است.

بررسی ها نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان و در برخی استان ها کمتر از این رقم است که این امر بیانگر افزایش تولید و رسیدن گله های جوان به تولید است.

بنابر اعلام اتحادیه مرغداران میهن از ابتدای مهر تاکنون بیش از ۱۰ هزار تن تخم مرغ وارد شده است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن قیمت منطقی هر عدد تخم مرغ فله را  یک هزار و ۵۰۰ تومان و بسته بندی را یک هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کننده اعلام کرد.

گزارش های میدانی از سطح شهر نشان می دهد که هر عدد تخم مرغ فله ۲ هزار تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و تخم مرغ بسته بندی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان است که با نرخ مصوب فاصله معناداری دارد.

او گفت: با توجه به افزایش تولید و پیش بینی اُفت قیمت تخم مرغ از ۲۰ اسفند هشدارهای لازم را به مسئولان دولتی داده ایم که ضمن توقف واردات، ذخیره سازی تخم مرغ و صادرات را در دستور کار خود قرار دهند.

طبق اعلام مسئولان اتحادیه مرغ تخم گذار روزانه ۳ هزار و ۱۰۰ تا ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم مرغ تولید می شود که اگر دولتمردان تدابیری برای مازاد تولید نیندیشند، بدون تردید در ۵ ماه ابتدای سال آینده صنعت طیور زیان سنگینی متحمل می شود، به طوری که بسیاری از مرغداران از گردونه تولید خارج می شوند‌.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *