اهم اخبار

مدیران کشاورزی کشور شهامت و قدرت اجرای الگوی کشت را ندارند

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: یکی از مشکلات اصلی این است که مدیران کشاورزی قدرت و شهامت اجرای برنامه تغییر الگوی کشت را به معنای واقعی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، ذبیح الله اعظمی ساردویی در گفتگو با رسانه ملی در خصوص ضرورت اجرای الگوی کشت با بیان اینکه طرح الگوی کشت برنامه تازه‌ای نیست و از قبل از انقلاب آغاز شده است، گفت: در آن زمان وزارت کشاورزی وقت، مناطق مختلف کشور را با توجه به ظرفیت‌های آن منطقه شناسایی می‌کرد و در اختیار کشاورزان قرار می‌داد. البته بخش باغبانی مشکل چندانی ندارد و به عنوان مثال کسی در استان مرکزی نمی‌تواند انتظار تولید خرما یا مرکبات داشته باشد که این نوع باغبانی نیز بر اساس طرح الگوی کشت صورت می‌گیرد.

وی با تصریح بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های اخیر با جدیت طرح الگوی کشت را دنبال می‌کند، اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی این است که مدیران کشاورزی قدرت و شهامت اجرای این برنامه را به معنای واقعی ندارند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره ماهیت برنامه الگوی کشت توضیح داد و اضافه کرد: مدیران و کارشناسان حوزه کشاورزی با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه، یک یا چند محصول کشاورزی را به کشاورزان معرفی می‌کنند.

سرویس خبری: مجلس و دولت

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *