اهم اخبار

مدیرعامل اتحادیه تعاونی عشایری: تولید قراردادی راهی برای آرامش بازار گوشت

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

مدیرعامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: با اجرای تولید قراردادی گوشت، بازار گوشت به آرامش‌ می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ فضل خرم مدیرعامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک ، درباره آخرین وضعیت تامین و توزیع نهاده دامی در بین عشایر اظهار کرد: در جلسه اخیر با معاونت امور دام و تشکل‌ها مباحث کارشناسی خوبی مطرح شد و در نظر گرفتن شاخص تامین نهاده‌ها به درستی در این‌ جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

او افزود: براساس شاخص تامین نهاده‌ها قرار است ذرت و کنجاله بر مبنای میزان کلی دام در اختیار عشایر قرار گیرد.

خرم ادامه داد: توزیع نهاده ارزان در بین عشایر منجر به کاهش قیمت تولید گوشت قرمز می‌شود چرا که با توجه به تامین نهاده از بازار آزاد، قیمت فروش دام برای عشایر مقرون به صرفه نیست‌.

این مقام مسئول قیمت تمام شده فعلی را ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: توزیع نهاده با نرخ مصوب، قیمت تمام شده را با ۴۱ تا ۴۲ هزار تومان کاهش می‌دهد که در نهایت با احتساب سود ۱۵ درصد، ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایر دامداران متحرک درباره آخرین جزئیات تولید قراردادی گفت: طی مذاکره‌ای که با پشتیبانی امور دام داشته‌ایم، قرار شد به ازای تولید هر کیلو گوشت، پنج کیلو نهاده با نرخ دولتی در اختیار عشایر قرار دهند که هم اکنون پیشنهاد ما را به وزیر جهاد فرستاده‌اند که در صورت تصویب کار شروع می‌شود.

خرم در پایان تصریح کرد: با سازمان تعاون روستایی در قالب کنسرسیوم طرحی داده‌ایم که اتحادیه عشایر مسئولیت تامین نهاده‌های حوزه را در کنار عرضه گوشت داشته باشد که امیدواریم مجوز واردات نهاده را به ما بدهند تا بازار گوشت به آرامش برسد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *