اهم اخبار

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد: توسعه کشت گلخانه‌ای در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print
[heading]معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای از سیاست‌های اصلی اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی است. [/heading]

به گزارش ایلنا از  وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی در دیدار با کشاورزان بخش سعدآباد استان بوشهر افزود: با توسعه کشت گلخانه‌ای شاهد صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب، تولید سالم و خارج از فصل خواهیم بود و محصول در تمام طول سال به رغم کم آبی در دسترس است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ۲۳ هزار هکتار سطح زیر کشت سبزی و صیفی و چهار هزار هکتار نیز سطح زیر کشت گوجه فرنگی دراستان بوشهر وجود دارد، امیداوریم با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای تولید این محصولات را اقتصادی‌تر کنیم.

طهماسبی گفت: دراین راستا وزارت جهاد کشاورزی تمام تمهیدات لازم را برای کشت گلخانه‌ای در نظر گرفته که این امر توسعه یابد.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: اگر کشت گلخانه‌ای در منطقه َشهرستان دشتی بوشهر فراگیر بود محصولات کشاورزان این منطقه بر اثر سرمای شدید اخیر دچار خسارت و ضرر و زیان کشاورزان نمی‌شد.

وی افزود: توسعه کشت گلخانه‌ای در شهرستان جم و ریز استان بوشهر به عنوان پایلوت کشوری و انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به محیط‌های گلخانه‌ای نیز در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

طهماسبی گفت: تسهیلات لازم نیز با تعامل، مشارکت و حمایت بانک کشاورزی در اختیار کشاورزان برای اجرای طرح گلخانه‌ای در شهرستان جم و ریز قرار خواهد گرفت.

طهماسبی همچنین گفت: بازسازی و نوسازی ارقام کشاورزی غیرتجاری به تجاری نیز از برنامه‌های مهم جهاد کشاورزی است.

وی افزود: ارقام سازگار و تجاری از نظر اقتصادی درآمد خوبی برای کشاورزان دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت: نخیلات، سبزی، صیفی، و شیلات از مزیت‌های کشاورزی استان بوشهر است که توانایی بالایی برای استان بوشهر در عرصه کشاورزی و صنایع مرتبط رقم زده است.

محمدتقی منوچهری افزود: استان بوشهر از استان‌های پیش رو در امر تولید خرما و گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور است.

وی گفت: سالیانه ۳۲۰ میلیون متر مکعب آب از طریق آب منطقه‌ای برای آبیاری نخیلات در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و سالیانه دو تا سه بار نخیلات بیشتر آبیاری نمی‌شوند که این موضوع باعث پایین آمدن کیفیت محصول نخیلات شده است.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *