اهم اخبار

معاون وزیر جهادکشاورزی:ذخایر شکر کشور مطلوب است/ مشکلی بابت تنظیم بازار وجود ندارد

بدون دیدگاه

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از موجودی مناسب ذخایر شکر کشور خبر داد و گفت: با توجه به میزان ذخایر موجود شکر این شرکت، نگرانی و مشکلی در رابطه با تنظیم بازار این کالای اساسی وجود ندارد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری افزود: در حال حاضر ذخایر استراتژیک شکر کشور درحد مطلوب است و هر زمان نیاز باشد با توزیع به موقع، بازار شکر را تنظیم می کنیم.
وی اظهار داشت: برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و در راستای حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و جلوگیری از افزایش قیمت ها، هم اکنون بخشی از موجودی شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران با قیمت مصوب در بازار عرضه می شود.
معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران تمامی نیازهای صنایع و صنوف مختلف تولیدکننده شکر را با قیمت مصوب و براساس پروانه ی بهره برداری واحدهای تولیدی اعم از قنادی و شیرینی پزی در اختیار آنان قرار خواهد داد و این صنوف نگران تأمین شکر مورد نیاز خود نباشند.
قنبری با بیان این که یکی از مهمترین ماموریت ها و وظایف این شرکت حفظ ذخایر و تنظیم بازار کالاهای اساسی است، گفت: این اطمینان را به مردم و مصرف کنندگان می دهیم که هر زمان نیاز باشد با حضور به موقع در بازار و توزیع کالاهای در اختیار خود با قیمت مصوب، بازار را تنظیم و از ایجاد فشار و نوسانات قیمت ها جلوگیری خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، میزان نیاز سالیانه کشور به شکر سفید ۲٫۲ میلیون تن است که ۵۰درصد آن از تولیدات داخلی و ۵۰ درصد از محل واردات شکرخام تامین می شود.
در سال های گذشته ۳۰۰ هزار تن شکر جهت ذخایر استراتژیک وارد کشور می شد که به دستور وزیر جهاد کشاورزی دولت یازدهم این میزان به ۱۵۰ هزار تن کاهش یافته است.
سرانه مصرف شکر هر ایرانی بین ۲۶ تا ۳۰ کیلوگرم است.

بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *