اهم اخبار

وزیر جهاد کشاورزی:فاصله تولید تا مصرف باید به کمترین حد خود برسد

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

وزیر جهاد کشاورزی گفت: محصولات کشاورزی و دامداری باید تا سفره مردم پیگیری شود و فاصله تولید تا مصرف باید به کمترین حد خود برسد.

وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه بازدید از شرکت تعاونی دامداران نیشابور عنوان کرد: تولید در بخش کشاورزی و دامپروری به صورت زنجیره‌ای است؛ دامدار نمی‌تواند هر زمان که دلش خواست محصول خود را عرضه کند یا مواد اولیه را به هر قیمتی که می‌خواهد، بخرد.

محمود حجتی ادامه داد: این‌گونه تولیدها تولیدهای پایداری نیست و تولید کننده نمی‌تواند به این شکل روی پای خود بایستد. دامداران باید توسط خود یا تشکل‌های دامداری نهاده‌های خود را تامین کنند.

وی بیان کرد: وظیفه تامین علوفه حجمی بر عهده خود دامدار است؛ چرا اتحادیه‌های دامدار نیشابور جو را از مبدا تهیه نمی‌کنند؛ محصولات کشاورزی و دامداری باید تا سر سفره مردم پیگیری شود. گوشت را باید تا مرکز عرضه دنبال و پیگیری کرد، فاصله تولید و مصرف باید به کمترین حد خود برسد.

حجتی افزود: اگر از دامدارها سوال کنید، خواهند گفت که قیمت گوشت قرمز پایین آمده و امیدواریم سیر نزولی قیمت این محصول ادامه داشته باشد؛ قیمت گندم کیلویی ۱۷۰۰ تومان اعلام شده است و بازرگانی دولتی نیز با همین قیمت گندم را خریداری میکند.

وی اظهار کرد: زمانی که این قیمت تصویب شد قیمت مناسبی بود؛ در سال جاری بیش از سال‌های دیگر ارز به نهاده‌های دامی تزریق شده و هرزمانی که نیاز باشد در اختیار آن‌ها قرار می‎گیرد. هیچ محدودیتی برای تخصیص ارز ۴ هزارتومانی برای دامداران وجود ندارد.

امیرسامان اسکندری
بعدی

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *