اهم اخبار

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات: کمبودی در عرضه شکلات نداریم؛ استمرار ثبات قیمت شکلات در بازار

بدون دیدگاه
image_pdfimage_print

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات گفت: علی رغم مشکلات تامین مواد اولیه و صادرات، کمبودی در عرضه شکلات نداریم.

جمشید مغازه ای دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه مشکلات تامین مواد اولیه تا حدودی ادامه دارد، اظهار کرد: برخی اوقات تولیدکنندگان شیرینی و شکلات در تامین آرد، شکر، روغن و سایر مواد وارداتی دچار مشکل می‌شوند.

او با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه شیرینی و شکلات نداریم، افزود: اگرچه کارخانه‌های تولیدی به امر تولید ادامه می دهند، اما در روند تامین مواد اولیه کماکان مشکلاتی وجود دارد.

مغازه ای ادامه داد: علی رغم آنکه در صادرات شکلات مقام نخست در صنایع غذایی را دارا هستیم، اما به سبب شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها صادرات متوقف شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه ای برای افزایش قیمت شکلات نداریم، گفت: با توجه به لوکس بودن شیرینی و شکلات در سبد مصرفی خانوار و کاهش قدرت خرید افراد، با کمبود تقاضا مواجه هستیم که با این وجود برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم و تولیدکنندگان سود خود را در سبد فروش محصولات می بینند تا بتوانند به امر تولید ادامه دهند.

او مسئله پایه‌های قیمتی در صادرات را یکی از مشکلات اصلی پیش روی صادرکنندگان برشمرد و گفت: بخشنامه اخیر بانک‌ مرکزی مبنی بر بازگشت کامل ارز به سامانه نیما از دیگر مشکلات پیش روی صادرات است که امیدواریم این مشکلات هر چه سریع تر مرتفع شود.

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات در پایان تصریح کرد: با افزایش قیمت مواد اولیه، نرخ تمام شده محصولات افزایش می‌یابد که در صورت تغییر قیمت، رقابت با دیگر رقبا مشکل می‌شود.

سمن مجتهدی
بعدی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *